hit counter

Stamboom familie Deplorez - De Potter

De reis van onze familie door de tijd

Aantekeningen


Treffers 1,301 t/m 1,400 van 1,504

      «Vorige «1 ... 10 11 12 13 14 15 16 Volgende»

 #   Aantekeningen   Verbonden met 
1301 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernicourt, Jean Antoine (Joannes Anthon) (I3360)
 
1302 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernicourt, Thérèse (I3361)
 
1303 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernicourt, Thérèse (I3362)
 
1304 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) De Lepeleer, Dominique (I3363)
 
1305 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) De Lepeleer, Benoîte (I3364)
 
1306 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Vostier, Pierre (I3368)
 
1307 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernicourt, Martinus (I3369)
 
1308 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernaucourt, Théodoor (Theodorus) (I3370)
 
1309 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Delcourt (Delecourt), Catharina (I3371)
 
1310 Gegevens van komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Gezin: Théodoor (Theodorus) Dernaucourt / Catharina Delcourt (Delecourt) (F1023)
 
1311 Gegevens van overlijden komen van Geneanet (Stamboom Georges Decausemaeckre) Dernicourt, Joannes (I332)
 
1312 Gegevens verkregen van Sabine Van Caneghem op 29 maart 2017 Gezin: Plutarque Albert Van Caneghem / Zulma Alleen (F950)
 
1313 Gegevens verkregen van Sabine Van Caneghem op 29 maart 2017 Alleen, Zulma (I3212)
 
1314 Gegevens verkregen van Sabine Van Caneghem op 29 maart 2017 Van Caneghem, Etienne (I3213)
 
1315 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Vannieuwenhuyse, Hilda (I3214)
 
1316 Gegevens verkregen van Sabine Van Caneghem op 29 maart 2017 Van Caneghem, Sabine (I3215)
 
1317 Gehuwd met Coppens Camiel (2e huwelijk) De Couvreur, Magdalena Maria (I871)
 
1318 Gehuwd met De Bosscher Louise (1e huwelijk) Van Dorpe, Albert (I907)
 
1319 Gehuwd met Van Den Bossche Charles (2e huwelijk) Speltdoorn, Anna Iréne (I902)
 
1320 Gehuwd om 18 uur, beide moeders aanwezig en toestemmend. Vader van de bruid "Verdwenen sedert 23 jaar..." Gezin: Petrus - Ludovicus Vion / Renilde De Potter (F697)
 
1321 Gehuwd op 2 mei 1771 te Sint-Maria-Lierde of 27 mei 1771 te Erwetegem. Gezin: Jacobus Bogaert / Joanna Theresia Walraevens (F529)
 
1322 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Beque, Jimmy (I675)
 
1323 Getuigen bij het huwelijk: Jacobus De Potter (veldwachter, 28 jaar), Pieter De Potter (26 jaar) en Guillemus Merchiers (40 jaar).
Wonen alle drie te Strijpen.
Zij was weduwevan Frans Franceus. 
Gezin: Josephus De Potter / Thérèsia De Pauw (F712)
 
1324 Getuigen van het huwelijk : Philippus De Spiegeler en Marianna Lievens Gezin: Petrus Antonius Schoon / Isabella Lievens (F619)
 
1325 Getuigen van het huwelijk: Aphons De Potter en Josephus Cordeels. Gezin: Honorius - Elvirem - Constantinus De Potter / Mathilde Cordeels (F642)
 
1326 Getuigen van het Huwelijk: De Potter Hendricus en De Potter Petronella Gezin: Johannes Baptist De Potter / Marianne De Loor (F83)
 
1327 Getuigen van het huwelijk: Hubert Martino en Galle Joanna-Catharina Gezin: Vincent Galle / Anna Maria Geurts (F421)
 
1328 Getuigen van het huwelijk: Joannes - Baptista Verstricht en Maria Tavernier. Gezin: Cyrillius Van Gansbeke / Romania Tavenier (F691)
 
1329 Getuigen van het huwelijk: Leon Schotsaert en Constantia Wouters Gezin: Donimicus De Keukelaere / Maria Schotsaert (F639)
 
1330 Getuigen van het huwelijk: Michael Schollaert en Magdalena De Langhe. Gezin: Stephanus De Potter / Petronella Schollaert (F84)
 
1331 Gevonden op: http://www.slideshare.net/ECOudenhove/50-jaar-lief-en-leed-ec-oudenhove

"De club heeft een aantal geliefde mensen onverwacht en veel te vroeg verloren. Hopelijk was het mede- leven van de club een troost voor de familie. Zij waren alleszins een stukje van de club. Enkele trieste ogenblikken in het leven van de club. Eind de jaren zeventig zakte de echtgenote van Armand Van der Stichelen, Marie-Louise De Potter, plots ineen op het terrein terwijl zij aan het helpen was op de jaarlijkse barbecue. Geneeskundige hulp kon niet meer baten. Zij heeft letterlijk samen met haar man voor de voetbal geleefd tot het einde wanneer haar hart het begaf op de barbecue." 
De Potter, Marie Louise (I1279)
 
1332 Gevonden te Gent op 10 oktober 1815 (ongeveer 1 jaar oud zijnde)
Door de Burgerlijke Godshuizen toegewezen aan familie De Keyser uit Balegem.

Datum van ontslag: 06/10/1826

Dienstbode 
Deploré, Valentin (I108)
 
1333 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Van Den Bossche, Gilbert (I1690)
 
1334 Handelaarster; handschoenmaakster; tapster Van Crombrugge, Leonie (I1646)
 
1335 Handwerker Verbanck, Petrus (I232)
 
1336 Herbergier De Bleeker, Pieter Francies (I1647)
 
1337 Het echtpaar had 2 kinderen. Info ontvangen van Evy De Rocker via email op 22 februari 2021 De Rocker, Paula (I1806)
 
1338 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. De Moor, Francois Joseph (I1807)
 
1339 Het echtpaar had 3 kinderen Gezin: Laurentius Schoon / Judoca Van Geertruyden (F622)
 
1340 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. De Rocker, Gustaaf (I1804)
 
1341 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Vermeulen, Julienne Angele (I1805)
 
1342 Het echtpaar heeft 2 kinderen Gezin: Petrus Schoon / Therese Meuleman (F620)
 
1343 Het graf van Sylvain werd verwijderd in 2021 Verbanck, Sylvain Albert (I10)
 
1344 Het paar had minstens een zoon. Deplorez, Margareta (I64)
 
1345 Hij overleed in het Belgisch hospitaal ingericht in 't Gesticht Clep te Hoogstade (nu deelgemeente van Alveringem) op 21 maart 1918 om 18u45 en werd begraven op het militaire kerkhof van Oeren (eveneens deelgemeente van Alveringem). Op zijn grafsteen te Oeren staan volgende onderscheidingen gebeiteld :

Medaille in de Orde van Leopold II (toegekend voor verwondingen opgelopen in het gevecht),

het Oorlogskruis (toegekend voor daden van dapperheid, alsook voor langdurige frontdienst),

de Overwinningsmedaille (V) (toegekend aan al wie dienst deed tussen 1 augustus 1914 en 11 november 1918),

de IJzermedaille (Y) (toegekend aan militairen die tussen 17 en 31 oktober 1914 in de gevechten aan de IJzer betrokken waren),

de Herinneringsmedaille (14) (toegekend aan al wie dienst deed tussen 1 augustus 1914 en 11 november 1918).


GESCHIEDENIS VAN HET 2e JAGERS TE PAARD REGIMENT
VELDTOCHT 1914-1918: Bij de mobilisatie hield het regiment garnizoen te Bergen. Nadat het de wacht had gehouden aan de Fransche grens, werd het, den 4n Augustus 1914, naar Onoz-Spy gezonden. Het nam met de 5e Legerdivisie deel aan de verdediging van een hulpstelling voor de 3e divisie, die zich uit Luik terugtrok.
Bij den aftocht van het leger naar Antwerpen dekte het den marsch van de 16e gemengde brigade. Daarna nam het deel aan de drie uitvallen uit Antwerpen. Op 11 September werd het om zijne schitterende deelneming bij de dagorder der 5e Legerdivisie vermeld. Den 29n September wordt het regiment ter beschikking van de versterkte stelling Antwerpen gesteld en gaat het vóór de forten een ondersector bewaken. De 8n October begeleidt het een groep artillerie die zich naar Gent terugtrekt. Met de 4e gemengde brigade, de brigade Marinefusiliers van Admiraal Ronarc'h en de Engelsche 7e Infanteriedivisie neemt het deel aan de verrichtingen ten Zuiden der stad.
Den 11n October aftocht naar Brugge; den 12n wordt het aangewezen voor de 2e cavaleriedivisie die wordt samengesteld. Den 15n steekt het te Nieuwpoort den IJzer over en gaat het te Oostduinkerke bivakkeeren. Daarna neemt het deel aan den slag aan den IJzer, tusschen palen 20 en 21 en is er aan een hevig bombardement onderworpen; den 23n slaat het, door het vuur zijner karabijnen en mitrailleurgeweren, een Duitschen aanval af.
Zooals hunne makkers der infanterie nemen onze cavaleristen hun deel in den loopgravendienst in de sectors van Pervijze, Fort van Knokke, Ieperlee, Diksmuide, Steenstraat, Ramskappelle, Oud-stuivekenskerke, Merkem en Boezinge.
Op 6 Maart 1918 nam het een roemrijk deel aan het gevecht aan den Reigersvliet. De Stosstruppen van het 50e, het 358e en het 360e regiment der Duitsche 214e Infanteriedivisie hadden de voorlinie aan den Reigersvliet overrompeld. In vollen dag werd de tegenaanval bevolen en kreeg ons detachement als opdracht de , de en post A te heroveren. In een onweerstaanbaren opruk en na een gevecht van man tegen man bemeesteren onze dappere officieren en soldaten al de posten. De vijand ondergaat een bloedige nederlaag: 5 officieren worden gevangengenomen, 1 is gedood, 102 weerbare gevangenen en 25 gekwetsten blijven in onze handen; talrijke lijken worden door den vijand op het heroverd terrein achtergelaten. 9 mitrailleuses en overvloedige buit worden naar onze linies overgebracht. Die tegenaanval heeft in 't gansche leger geestdrift verwekt; Z. M. de Koning heeft er dan ook prijs op gesteld persoonlijk zijne voldoening te komen betuigen aan de helden van dit schitterend wapenfeit.
In September 1918 neemt het regiment deel aan het eerste offensief in Vlaanderen; den 14n October neemt het deel aan het tweede offensief en onderscheidt het zich in den aanval Torhout-Grietehoek.
De snelle achtervolging begint en op 2 November steekt het regiment het Leopoldskanaal over te Balgerhoek.
Den 3n noemt het deel aan de inname van Ertvelde.
De veldtocht eindigde voor het regiment met een schoon wapenfeit.
De standaard van het roemrijk 2e Jagers te paard draagt twee vermeldingen: Antwerpen - Reigersvliet, en is versierd met den nestel in de kleuren van het Oorlogskruis.
Bron: http://www.tenboome.webruimtehosting.net/guldenboek/Guldenboekprojecttotaal/regimenten/2jtp.htm) 
Bogaert, René Omer (I91)
 
1346 Hij was soldaat bij het 2de Carabiniers en overleed te De Panne, "In de Ambulance" op 30 Maart 1918.
Volgens IM ( inscriptie op monument) is Henri Schoon gestorven te De Panne op 8 Maart 1918, terwijl men in de ER (Erelijst der soldaten van Geraardsbergen en omliggende) vermeldt : gesneuveld aan den IJzer den 30 Maart 1918 en begraven te De Panne den 31 Maart 1918".

Oorspronkelijke begraafplaats : De Panne ("Duinhoek", graf nr 4/20), 1918/04/01


GESCHIEDENIS VAN HET 2e CARABINIERS REGIMENT
Het Brusselsch regiment, gekazerneerd op de Daillyplaats vormde, in Augustus 1914, bij ontdubbeling, het 4e Karabiniers. De twee regimenten maakten de infanterie uit van de 20e gemengde brigade die op 6 Augustus naar Grez-Doiceau trok en tot 19 Augustus in die streek bleef.
Den 29n Augustus nemen de twee regimenten, die te Borsbeek gekantonneerd zijn, deel aan den eersten uitval rond Antwerpen, op het front Hofstade-Schiplaken, en den 11n September vallen zij aan in de richting van Tildonck, op het front Wolvenhoek-Hambosch.
Het 2e en het 4e Karabiniers worden erg beproefd en op 17 September worden de overlevenden van het 4e Karabiniers in de gelederen van het 2e Karabiniers opgenomen.
Tijdens het beleg van Antwerpen voert het regiment werken uit te Hingene, daarna verdedigt het den sector Duffel-Lier. Het neemt deel aan den nachtelijken tegenaanval van 5 op 6 October.
In den loop van den slag aan den IJzer voert het 2e Karabiniers, op 22 October, den zeer moorddadigen tegenaanval uit in de bocht van Tervate en verdedigt daarna Stuivekenskerke. Het ondergaat zware verliezen aan officieren, gegradueerden en soldaten.
Den 22e April 1915 nemen het 3e en het 4e bataljon van het regiment deel aan de gevechten te Steenstraat, waar de Duitschers voor de eerste maal stikgassen gebruiken. Den 20n December 1916 wordt het 4e Karabiniers opnieuw gevormd met elementen van het 2e Karabiniers.
Den 1n Februari 1918 vormt het regiment, met het 1e en het 3e Karabiniers, de 6e Infanteriedivisie.
Tijdens het bevrijdingsoffensief onderscheidt het regiment zich door het veroveren der Duitsche stellingen tot aan Westroozebeke. In den slag Torhout-Tielt neemt het 2e Karabiniers, op 14 October, Rumbeke in; na zware verliezen te hebben geleden bereikt het, den 17n October, den Ketelberg ten Oosten van Ingelmunster. Het wordt afgelost en noordwaarts gestuurd. Den 21n October bezet het Brugge dat sedert 48 uren bevrijd is en den 25e October begeleidt het de Koninklijke Familie die er hare doet.
Met de regimenten der 6e Infanteriedivisie houdt het 2e Karabiniers, tot den wapenstilstand, de wacht in het bevrijde gebied. Zijn vaandel draagt de vermeldingen: IJzer, Westroozebeke, Rumbeke, Tervate, Antwerpen, Steenstraat, en is versierd met den nestel in de kleur van het lint der Leopoldsorde. (Bron: http://www.tenboome.webruimtehosting.net/guldenboek/Guldenboekprojecttotaal/regimenten/2kar.htm) 
Schoon, Henri (I258)
 
1347 Houtzager Steurbaut, Charles Louis (I2278)
 
1348 http://gw4.geneanet.org/index.php3?b=monsieurfred&lang=fr&m=N&v=Machtelinckx Machtelinckx, Petrus (I1702)
 
1349 Huishoudster De Potter, Maria Irma (I723)
 
1350 Huismoeder
Info ontvangen van Macy Verbanck via email op 19 juni 2020 
Verstraeten, Albertine (I3184)
 
1351 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Bauters, Maria Cecilia (I1692)
 
1352 Huwelijkscontract bij notaris Crick te Bruxelles op 25/03/1866
Getuige van het huwelijk: Frédéric Coessens
Bron: Rijksarchief België 
Gezin: Guillaume Doms / Pélagie Coessens (F792)
 
1353 Huwelijksdatum en plaats nog te controleren. Gezin: Jan Baptist Van Den Bossche / Amelia Vandepontseele (F297)
 
1354 Huwelijksdatum en plaats nog te controleren. Gezin: Constantinus Van Den Berghe / Angelica De Schrijver (F984)
 
1355 Huwelijksdatum nog te controleren. Gezin: Petrus Franciscus Bogaert / Sophia Beernaert (F119)
 
1356 Huwelijksgegevens nog te controleren. Gezin: Jan Baptist De Reghel / Rosalia Wauters (F269)
 
1357 In 1844, "Kamslaeger" wonende "de plaetse", later "Eesstraete" te Sint-Blasius-Boekel. De Potter, Florent (I713)
 
1358 In het klooster getreden op 6 januari 1921.
Had als naam: Zuster Roberta. 
De Potter, Germaine (I77)
 
1359 In het klooster getreden op 9 september 1929.
Had als naam: Zuster Marie - Waudru. 
De Potter, Irma (I80)
 
1360 Info ontvangen van Evy De Rocker via email op 22 februari 2021
De broer van Prosper De Rocker is de grootvader van Evy De Rocker. 
De Rocker, Prosper (I1803)
 
1361 Info ontvangen van Evy De Rocker via email op 22 februari 2021 Gezin: Prosper De Rocker / Emma Louisa Clauwaert (F614)
 
1362 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Gezin: Gustaaf De Rocker / Julienne Angele Vermeulen (F615)
 
1363 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Gezin: Francois Joseph De Moor / Paula De Rocker (F616)
 
1364 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021
Geboorte en overlijdensdatum en plaatsen nog te controleren 
Van Den Berghe, Constantinus (I3299)
 
1365 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021
Geboorte en overlijdensdatum en plaatsen nog te controleren 
De Schrijver, Angelica (I3300)
 
1366 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021
Overleden op Kapittel in Sint Maria Oudenhove
Huishoudster 
De Lepeleere, Eugenie (I3295)
 
1367 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 Van Der Stichelen, Alfons (I3296)
 
1368 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 De Lepeleere, Marie Helene (I3297)
 
1369 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 Van De Weghe, Remi (I3298)
 
1370 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 De Lepeleere, Rene Homerus (I3302)
 
1371 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 De Lepeleere, Maria Victorina (I3303)
 
1372 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 De Lepeleere, Maria Elodia (I3304)
 
1373 Informatie verkregen via Geneanet (Dian Van Der Stichelen) op 15 maart 2021 De Lepeleere, Petrus Josephus (I3305)
 
1374 Is op 18 februari 1984 naar het rust en verzorgingstehuis Sint Alfons in Sint Lievens Houtem gegaan. Deplorez, Georges Joseph (I8)
 
1375 Kantwerkster De Backer, Maria Celina (I23)
 
1376 Kerkelijk huwelijk op 03 juni 1685 te Erembodegem
getuigen: Petrus Schoon en Petrus Verleijsen 
Gezin: Arnoldus Schoon / Adriana Van Den Driessche (F626)
 
1377 Kleermaker Lievens, Isabelle Thérèse (I287)
 
1378 Landbouwer Petit, Rene (I1358)
 
1379 Landbouwer Aerts, Georges (I1372)
 
1380 Landbouwer Baele, Charles Louis (I1606)
 
1381 Landbouwer Schauvliege, Pieter Francies (I1612)
 
1382 Landbouwer Van Crombrugge, Nicodemus (I1640)
 
1383 Landbouwer Depryck, Emanuel (I1698)
 
1384 Landbouwer (Bron: Geneanet) Bogaert, Pieter Petrus (I1495)
 
1385 Landbouwer (Bron: Geneanet) Bogaert, Judocus (I1504)
 
1386 Landbouwer / dagloonwerker Van Crombrugge, Adrianus (I409)
 
1387 Landbouwer.
Antonius was weduwenaar van Thérèsia Van Crombrugge (+ Erwetegem 05 juli 1837) 
Beerens, Antonius (I1454)
 
1388 Landbouwster
Bron: Geneanet 
Maes, Maria Eugénia (I2247)
 
1389 Landbouwster Schauvliege, Monica (I1604)
 
1390 Landbouwster Van Crombrugge, Rosalie (I1611)
 
1391 Landbouwster De Pryck, Sophia (I1641)
 
1392 Landbouwster Van Crombrugge, Maria (I1644)
 
1393 Landbouwwerkman
Overleden in Frankrijk tijdens de 2e wereldoorlog.(volgens overlevering)
Volgens Geneanet (Erick Verbanck) overleden in 1911 
Gillis, Victor Joseph (I22)
 
1394 Landman Verbanck, Jacobus (I986)
 
1395 Landman Gillis, Henricus (I2502)
 
1396 Leeftijd bij overlijden : 67 jaren 5 maanden en 13 dagen. De Kinne, Magdalena Maria (I129)
 
1397 Leeftijd bij overlijden : 76 jaren 4 maanden en 21 dagen. Deplorez, Albert Germain (I44)
 
1398 Leeftijd bij overlijden : 88 jaren 3 maanden en 25 dagen. Gillis, Irena Clara (I11)
 
1399 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. De Potter, Valere (I471)
 
1400 Meter: Machtelinckx Judoca De Potter, Johannes Baptist (I276)
 

      «Vorige «1 ... 10 11 12 13 14 15 16 Volgende»



Snelle links

Contacteer ons

Neem contact op
Familienamenlijst
Onze verhalen

Webmaster bericht

We doen er alles aan om ons onderzoek te documenteren. Als u iets heeft dat u zou willen toevoegen, neem dan contact met ons op.